Prawie każdy był w Bieszczadach. Niewielu odwiedziło Góry Słonne i Pogórze Przemyskie. Ciągnące się po horyzont długie pofalowane grzbiety porośnięte lasami. Często spowite mgłami. Niewiele tu ludzkich osad w dolinach. Pewnie dzięki temu zachowały się niezwykle czyste, górskie rzeki i pierwotne fragmenty puszczy karpackiej. Naukowcy twierdzą, że nie ustępują one bioróżnorodnością i wartością Puszczy Białowieskiej. Ważne są nie tylko rosnące na stokach wiekowe buki i jodły, ale także to co znajduje się pod nimi. Powalone przez czas i zawieruchy potężne pnie powoli ulegają rozkładowi, stając się domem dla wielu rzadkich organizmów. Niektórych nie spotkamy tak licznie nigdzie indziej. Podobnie
z ptakami. To rejon najliczniejszego występowania orła przedniego w Polsce. Szybujące majestatyczne sylwetki dostrzeżemy zadzierając głowy i wpatrując się pomiędzy korony drzew. To kraina wilka, niedźwiedzia i …yeti? Cóż, dla Gosi i Romka to będzie kolejne wyzwanie. Podążajmy ich tropem po ostojach Natura 2000 Góry Słonne i Pogórze Przemyskie. Zapraszamy na kolejny odcinek serialu Misja Natura do programu TVP 2 w sobotę o godzinie 13.25.
Zapraszamy do odwiedzenia strony www.misjanatura.serial.fwie.pl i kanału YouTube serialu www.youtube.com/channel/UC2hChA8cfI6fopGyeJ4uhoQ, na którym można obejrzeć trailer siódmego odcinka.
Serial „Misja Natura” to cykl dwunastu odcinków przyrodniczych ukazujących różnorodności ostoi Natura 2000 w Polsce, złożoności działań podejmowanych dla ich ochrony, a także współistnienia w nich człowieka i przyrody. Serial powstał w ramach realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych projektu „Misja Natura” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Instrumentu Finansowego LIFE+ oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.