Budowa altany w Lisznej idzie pełną parą!

W Lisznej trwają prace związane z utworzenia przyjaznego azylu sprzyjającego odpoczynkowi. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu pn. „Budowa ogólnodostępnej EKO ALTANY wyposażonej w elementy małej architektury oraz przyjazne przyrodzie zagospodarowanie przestrzeni”.

Inwestycja ta, jest idealnym przykładem na stwierdzenie faktu, że współpraca i zaangażowanie przynosi zawsze doskonałe efekty. Projekt jest inicjatywą społeczności wsi Liszna, w imieniu której wystąpił samorząd Gminy wiejskiej Sanok. W realizację zaplanowanych zadań aktywnie włączyli się mieszkańcy, samorząd i organizacje pozarządowe.
Idea projektu zachęciła do włączenia się także najmłodszych mieszkańców Lisznej. Dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w ramach zajęć prowadzonych w bibliotece dzieci własnoręcznie pomalują i ozdobią budki lęgowe dla ptaków, domki i hotele dla owadów oraz domki dla jeży.EKO Altana wraz z dodatkowymi elementami małej architektury znacząco podniesie walory aranżacyjne i zdecydowanie wydłuży czas korzystania z utworzonej, otwartej przestrzeni. Istniejący w bliskim sąsiedztwie plac zabaw dla dzieci, Otwarta Strefa Aktywności czy boisko sportowe dotychczas nie posiadały żadnego zadaszonego miejsca, które uwzględniałoby zmienne warunki pogody np. upał lub deszcz.

Projekt „Budowa ogólnodostępnej EKO ALTANY wyposażonej w elementy małej architektury oraz przyjazne przyrodzie zagospodarowanie przestrzeni” uzyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025 na działania służące realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi.