Dawno, dawno temu ….

A w rzeczywistości w listopadzie br. zakończył się projekt realizowany przez Lokalną Grupę Działania Dolina Sanu „Historie gliną malowane”. Projekt uzyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Oprócz warsztatów garncarskich realizowanych w Pracowni Ginących Zawodów w Mrzygłodzie, jednym z zadań zaplanowanych w ramach projektu było przygotowanie i nieodpłatne udostępnienie osobom zainteresowanym wartościowych materiałów o charakterze edukacyjnym. Bazą e-publikacji są informacje ściśle związane z Mrzygłodem, dlatego jest ona także doskonałą promocją tradycji i kultury regionu.

Młode pokolenie dnia dzisiejszego, często nazywane pokoleniem cyfrowym, niejako wymusza w procesie nauki stosowanie nowoczesnych technologii edukacyjnych. Komputeryzacja, multimedia i technologie sieciowe, tworząc wirtualną przestrzeń, spełniają coraz ważniejszą rolę w życiu człowieka. Dlatego też, tak ważne jest aby umiejętnie i rozważnie łączyć technikę z tradycją pamiętając jednak, że technologiczne rozwiązania nie zastąpią osobistego doświadczania i eksploracji świata.

Publikacja, na którą składa się video oraz plik w wersji elektronicznej do pobrania jest kompletnym materiałem do prowadzenia zajęć teoretycznych i praktycznych.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi – skróconej wersji materiałów!