XII Kermesz Karpackich Smaków w Mrzygłodzie

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się XII Kermesz Karpackich Smaków organizowany przez Gminę Sanok. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sanok, okolicznych mieszkańców oraz goszczących w naszym regionie turystów na to wydarzenie sezonu… Impreza odbędzie się 19 sierpnia 2018 roku, na rynku w Mrzygłodzie, początek o godzinie 15:00.

Kermesz Karpackich Smaków to impreza znana w regionie i ceniona zarówno przez mieszkańców jak i gości. Impreza ma na celu promowanie różnych form muzycznych regionu Karpat, dziedzictwa kulturowego i historycznego, a także swojskiego jadła oraz rzemiosła artystycznego.

Podczas tegorocznego Kermeszu na scenie wystąpią takie zespoły jak:

Kapela Biesiada z Gminy Sanok

– Zespół wokalny Showman z Gminy Zamość

 – Mażoretki „Impuls” z Pakoszówki

– Zespół cygański Spanish Kings ze Słowacji

– Zespół Mus

Gwiazdą wieczoru będzie król polskiej muzyki dance STACHURSKY .

Program muzyczny urozmaicony zostanie prezentacją postaci historycznych oraz scenkami historycznymi, bezpośrednio związanymi z wydarzeniami na ziemiach gminy Sanok. Zaprezentowane zostaną następujące postaci: rycerz Matjasz ze Zboisk h. Gozdawa; Krzysztof Boratyński – szlachcic, konfederata tyszowiecki; Józef Jakubowicz, ziemianin, uczestnik walk z 1848 i 1863 r.; Józef Biga – powstaniec listopadowy; Franciszek Niedzielski – powstaniec styczniowy.

Całości dopełnią atrakcje nie tylko dla dzieci:

Obóz historyczny a w nim: rycerz, szlachcic z XVII w., Szwed, żołnierze z czasów napoleońskich, powstaniec listopadowy, powstańcy styczniowi. Oprócz spotkania z dawnymi bohaterami zwiedzający będą mieli okazję przymierzyć elementy historycznego ekwipunku i uzbrojenia, stoczyć pojedynek, poznać tajniki musztry, wysłuchać opowieści,  etc.

– Warsztaty garncarskie i wielkich baniek mydlanych

– Strefa nauki pierwszej pomocy,

– Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich,

– Stoiska z rękodziełem,

– Zjeżdżalnie i zabawy dla dzieci,

– Namiot profilaktyczny a w nim: mega puzzle, gry i zabawy, malowanie twarzy, etc.

Koła Gospodyń Wiejskich i rękodzielnicy nie zawiodą i wystąpią ze swoimi wyrobami… Będzie jak zwykle smacznie, kolorowo, gościnnie i bardzo rozrywkowo…

 

 

 

Sponsor: 

GAZ SYSTEM S.A.