I Zjazd Kapel w Dolinie Sanu

Aktualności

3 lipca 2011r. w Mrzygłodzie odbył się I Zjazd Kapel Ludowych w Dolinie Sanu. Mimo niesprzyjającej aury wszyscy doskonale się bawili. Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd, Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku, Lokalna Grupa Działania Dolina Sanu i Stowarzyszenie Miłośników Mrzygłodu i Okolic.

Podczas imprezy swój repertuar przedstawiły zespoły ludowe: Kamraty z Gminy Sanok, Rymanowianie z Rymanowa, Przepióreczka z Dydni,  Wawrzynie z Wary, Lesznianie z Lisznej, Górczanie z Górek. Kapele prezentowały tradycyjny folklor wsi podsanockiej, Rzeszowszczyzny i Podgórza Dynowskiego.

Całą imprezę uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mrzygłodzie, którzy wykonali „Jezioro Łabędzie”.

Wszystkie zespoły uczestniczące w imprezie zostały obdarowane statuetkami oraz pamiątkowymi dyplomami ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku.

Wśród gości zaproszonych na I Zjazd Kapel Ludowych znaleźli się m.in.: Pan Marek Owsiany – Wicedyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Pan Jan Chowaniec – Członek Zarządu Powiatu Sanockiego, sołtysi sołectw należących do gminy Sanok i gminy Tyrawa Wołoska, Członkowie Rady Gminy Sanok oraz Członkowie Rady Gminy Tyrawa Wołoska.

Podczas imprezy można było poznać smak tradycyjnego jadła, przygotowanego przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które już zapowiedziały swoją obecność na przyszłorocznym II Zjeździe Kapel Ludowych.